Beacon Fixtures & Results
Click on a Date to show match stats.
Date | Comp | Opponent | H/A | F – A | Res |
---|---|---|---|---|---|
TVCFL Div 1 | Brookside | A | 8 – 1 | W | |
TVCFL Div 1 | Hong Kong Community Church Reading | H | 10 – 0 | W | |
TVCFL Cup Group | Greyfriars | H | 4 – 2 | W | |
TVCFL Div 1 | Bethel United | A | 7 – 1 | W | |
TVCFL Div 1 | YMCA Newbury | A | 4 – 2 | W | |
TVCFL Div 1 | Wycliffe United | H | 0 – 1 | L | |
TVCFL Cup Group | Hong Kong Community Church | H | 10 – 0 | W | |
National Christian Cup | Newgen Sidcup Kent | H | 1 – 2 | L | |
TVCFL Div 1 | Bethel United | H | 2 – 0 | W | |
TVCFL Div 1 | Hong Kong Community Church Reading | A | 9 – 1 | W | |
TVCFL Cup Group | Greyfriars | A | 1 – 2 | L | |
TVCFL Div 1 | Tilehurst | A | 0 – 1 | L | |
TVCFL Div 1 | Greyfriars | H | 0 – 3 | L | |
TVCFL Div 1 | Wycliffe United | A | 3 – 2 | W | |
TVCFL Div 1 | Hong Kong Community Church Reading | A | 13 – 0 | W | |
TVCFL Div 1 | Tilehurst | H | 0 – 5 | L | |
06-Apr-24 | TVCFL Cup QF | Bethel United | H | ||
13-Apr-24 | TVCFL Div 1 | Greyfriars | A | ||
20-Apr-24 | TVCFL Cup SF 1st Leg | TBC | |||
27-Apr-24 | TVCFL Cup SF 2nd Leg | TBC | |||
11-May-24 | TVCFL Div 1 | YMCA Newbury | H | ||
18-May-24 | TVCFL Cup Final | TBC | N |
Updated: 28/03/2024 14:54 |
Date | Comp | Opponent | H/A | F – A | Res |
---|---|---|---|---|---|
TVCFL Div 1 | Bethel United | A | 5 – 1 | W | |
TVCFL Div 1 | Wycliffe Wanderers | H | 2 – 0 | W | |
TVCFL Div 1 | Greyfriars | H | 2 – 2 | D | |
TVCFL Div 1 | Hong Kong Community | A | 12 – 0 | W | |
TVCFL Div 1 | YMCA Newbury | A | 2 – 6 | L | |
TVCFL Div 1 | Wycliffe United | H | 1 – 1 | D | |
TVCFL Div 1 | Tilehurst | H | 3 – 2 | W | |
TVCFL Cup Group | Greyfriars | A | 2 – 4 | L | |
TVCFL Div 1 | Bethel United | H | 6 – 0 | W | |
National Christian Cup | Emmanuel Cardiff | H | 3 – 2 | W | |
TVCFL Div 1 | Wycliffe Wanderers | A | 4 – 0 | W | |
National Christian Cup | Newgen Sidcup Kent | H | 5 – 0 | W | |
TVCFL Div 1 | Tilehurst | A | 1 – 3 | L | |
TVCFL Div 1 | Brookside | A | 2 – 1 | W | |
TVCFL Div 1 | Hong Kong Community | H | 6 – 1 | W | |
TVCFL Cup Group | Bethel United | A | 2 – 2 | D | |
National Christian Cup | St John Fisher Coventry | H | 0 – 1 | L | |
TVCFL Cup Group | Wycliffe United | H | 3 – 2 | W | |
TVCFL Div 1 | Brookside | H | 2 – 3 | L | |
TVCFL Div 1 | Greyfriars | A | 1 – 2 | L | |
TVCFL Cup quarter final | YMCA Newbury | H | 1 – 0 | W | |
TVCFL Cup semi final | Brookside | H | 1 – 1 | D | |
TVCFL Div 1 | YMCA Newbury | H | 1 – 1 | D | |
TVCFL Cup Final | Greyfriars | A | 0 – 2 | L | |
TVCFL Div 1 | Wycliffe United | A | – – – | W |
Updated: 06/09/2023 11:23 |
Date | Comp | Opponent | H/A | F – A | Res |
---|---|---|---|---|---|
TVCFL Div 1 | Wycliffe United | H | 3 – 1 | W | |
TVCFL Div 1 | Greyfriars | H | 0 – 3 | L | |
TVCFL Div 1 | Tilehurst Albion | A | 5 – 2 | W | |
TVCFL Div 1 | Wycliffe Wanderers | A | 3 – 0 | W | |
TVCFL Cup Group | Bethel United | H | 5 – 0 | W | |
TVCFL Div 1 | Brookside | A | 3 – 2 | W | |
TVCFL Div 1 | YMCA Newbury | H | 1 – 1 | D | |
TVCFL Div 1 | Greyfriars | A | 5 – 2 | W | |
National Christian Cup | Emmanuel Baptist Cardiff | A | 2 – 8 | L | |
TVCFL Cup Group | Greyfriars | A | 3 – 1 | W | |
TVCFL Div 1 | YMCA Newbury | A | 1 – 2 | L | |
TVCFL Cup Group | Tilehurst | A | 2 – 4 | L | |
TVCFL Div 1 | Wycliffe United | A | 2 – 2 | D | |
TVCFL Cup QF | YMCA Newbury | H | 2 – 1 | W | |
TVCFL Cup SF 1st leg | Brookside | H | 1 – 3 | L | |
TVCFL Cup SF 2nd leg | Brookside | A | 1 – 1 | D | |
TVCFL Div 1 | Tilehurst | H | 3 – 1 | W | |
TVCFL Div 1 | Brookside | H | 3 – 2 | W | |
TVCFL Div 1 | Wycliffe Wanderers | H | 1 – 1 | D | |
TVCFL Div 1 | Bethel United | H | 4 – 0 | W |
Date | Comp | Opponent | H/A | F – A | Res |
---|---|---|---|---|---|
TVCFL Div 1 | Wycliffe Wanderers | H | 3 – 0 | W | |
TVCFL Div 1 | Norreys | A | 8 – 1 | W | |
TVCFL Div 1 | Finch Titans | H | 10 – 2 | W | |
TVCFL Div 1 | West Reading | H | 3 – 2 | W | |
TVCFL Div 1 | Bethel United | A | 4 – 2 | W | |
TVCFL Div 1 | YMCA United | A | 5 – 1 | W | |
TVCFL Div 1 | Wycliffe United | H | 4 – 0 | W | |
TVCFL Div 1 | Greyfriars | A | 1 – 3 | L | |
TVCFL Div 1 | Tilehurst Albion | A | 2 – 4 | L | |
TVCFL Div 1 | YMCA Newbury | H | 1 – 1 | D | |
TVCFL Div 1 | Brookside | A | 1 – 2 | L |
Date | Comp | Opponent | H/A | F – A | Res |
---|---|---|---|---|---|
TVCFL Div 1 | West Reading | H | 5 – 1 | W | |
TVCFL Div 1 | Wycliffe Utd | H | 1 – 5 | L | |
TVCFL Div 1 | Finch Titans | H | 8 – 1 | W | |
TVCFL Div 1 | YMCA United | A | 9 – 1 | W | |
TVCFL Div 1 | Barkham Athletic | H | 0 – 2 | L | |
TVCFL Div 1 | Bethel Utd | A | 3 – 1 | W | |
TVCFL Div 1 | Tilehurst Albion | A | 5 – 2 | W | |
TVCFL Div 1 | YMCA Newbury | A | 1 – 2 | L | |
TVCFL Div 1 | Wycliffe Wanderers | A | 8 – 1 | W | |
TVCFL Div 1 | Brookside St Lawrence | H | 6 – 3 | W | |
TVCFL Div 1 | Norreys | A | 4 – 0 | W | |
TVCFL Div 1 | Greyfriars | A | 3 – 6 | L | |
TVCFL Div 1 | Reading Saints | H | 4 – 0 | W | |
TVCFL Div 1 | Wycliffe Utd | A | 3 – 0 | W | |
TVCFL Cup (Group) | Brookside St Laurence | H | 5 – 2 | W | |
TVCFL Div 1 | Reading Saints | A | 1 – 2 | L | |
TVCFL Div 1 | Tilehurst Albion | H | 5 – 0 | W | |
TVCFL Div 1 | YMCA Newbury | H | 3 – 2 | W |
Date | Comp | Opponent | H/A | F – A | Res |
---|---|---|---|---|---|
TVCFL Serie A | Reading Saints | A | 3 – 0 | W | |
TVCFL Serie A | Brookside Saint Laurence | H | 5 – 1 | W | |
TVCFL Serie A | Wycliffe United | A | 1 – 3 | L | |
TVCFL Serie A | Wycliffe Wanderers | A | 5 – 3 | W | |
TVCFL Serie A | YMCA Newbury | H | 2 – 2 | D | |
TVCFL Serie A | Tilehurst Albion | A | 5 – 3 | W | |
TVCFL Serie A | Bethel United | H | 2 – 2 | D | |
TVCFL Serie A | Norreys FC | A | 3 – 0 | W | |
TVCFL Serie A | Greyfriars FC | A | 5 – 4 | W | |
National Christian Cup | Emmanuel Lightning Croydon | H | 6 – 4 | W | |
TVCFL Serie A | YMCA Newbury | A | 1 – 3 | L | |
National Christian Cup | Christians In Sport Luton | A | 1 – 3 | L | |
TVCFL Philmar Cup | Brookside Saint Lawrence | H | 5 – 2 | W | |
TVCFL Serie A | Reading Saints | H | 3 – 0 | W | |
TVCFL Serie A | YMCA United | A | 7 – 1 | W | |
TVCFL Serie A | Bethel United | A | 1 – 2 | L | |
TVCFL Serie A | YMCA United | H | 8 – 0 | W | |
TVCFL Philmar Cup | YMCA Newbury | H | 1 – 0 | W | |
TVCFL Serie A | Wycliffe Wanderers | H | 3 – 1 | W | |
TVCFL Serie A | Tilehurst | H | 1 – 1 | D | |
TVCFL Serie A | Barkham Athletic | A | 3 – 0 | W | |
TVCFL Serie A | Greyfriars | H | 5 – 3 | W | |
TVCFL Serie A | Barkham Athletic | H | 7 – 1 | W | |
TVCFL Serie A | Wycliffe United | H | 3 – 2 | W | |
TVCFL Philmar Cup | Greyfriars FC | H | 1 – 1 | D* |
* Beacon win 6 – 5 on penalties
Beacon A
Date | Comp | Opponent | H/A | F – A | Res |
---|---|---|---|---|---|
SACFL Div 1 | Whitton St Augustine | H | 7 – 2 | W | |
SACFL Div 1 | Brentford Free Church | A | 7 – 2 | W | |
SACFL Div 1 | Raynes Park A | A | 4 – 3 | W | |
SACFL Div 1 | Shepperton Pumas | H | 3 – 2 | W | |
SACFL Div 1 | Hythe Community Church | A | 10 – 1 | W | |
SACFL Div 1 | Sunninghill A | H | 2 – 1 | W | |
National Christian Cup | Emmanuel Lightning Croydon | A | 5 – 0 | W | |
SACFL Cup | Beacon B | H | 2 – 1 | W | |
SACFL Cup | Cornerstone | H | 10 – 1 | W | |
National Christian Cup | Newgen | A | 1 – 3 | L | |
SACFL Div 1 | Raynes Park A | H | 3 – 2 | W | |
SACFL Div 1 | Brentford Free Church | H | 3 – 2 | W | |
SACFL Div 1 | Hythe Community Church | H | 5 – 2 | W | |
SACFL Cup | Beacon B | A | 8 – 0 | W | |
SACFL Div 1 | Shepperton Pumas | H | 4 – 1 | W | |
SACFL Cup Semi | Hythe | A | 7 – 1 | W | |
SACFL Div 1 | Sunninghill | A | 2 – 4 | L | |
SACFL Cup | Sunninghill | A | 2 – 0 | W |
Beacon B
Date | Comp | Opponent | H/A | F – A | Res |
---|---|---|---|---|---|
SACFL Div 2 | Raynes Park B | H | 12 – 4 | W | |
SACFL Div 2 | Cornerstone | A | 6 – 1 | W | |
SACFL Div 2 | South Ealing | H | 1 – 4 | L | |
SACFL Div 2 | Lighthouse New Malden | A | 6 – 1 | W | |
SACFL Div 2 | Duke Street | A | 4 – 0 | W | |
SACFL Cup | Beacon A | A | 1 – 2 | L | |
SACFL Cup | Whitton St. Augustine | A | 9 – 0 | W | |
SACFL Div 2 | Duke Street | H | 7 – 2 | W | |
SACFL Div 2 | Raynes Park B | A | 0 – 0 | D | |
SACFL Cup | Beacon A | H | 0 – 8 | L | |
SACFL Cup | Hythe | A | 1 – 2 | L |
Beacon A
Date | Comp | Opponent | H/A | F – A | Res |
---|---|---|---|---|---|
SACFL Div 1 | Richmond Panthers | A | 6 – 2 | W | |
SACFL Div 1 | Raynes Park A | A | 1 – 1 | D | |
SACFL Div 1 | Shepperton Pumas | H | 2 – 4 | L | |
SACFL Div 1 | Sunninghill A | A | 7 – 0 | W | |
SACFL Div 1 | Hythe Community Church | A | 5 – 0 | W | |
SACFL Div 1 | Twickenham St. Stephen’s | H | 0 – 1 | L | |
SACFL Div 1 | Brentford Free Church | A | 6 – 1 | W | |
National Christian Cup | Emmanuel Croydon | H | 0 – 1 | L | |
SACFL Div 1 | Hythe Community Church | H | 15 – 1 | W | |
SACFL Div 1 | Sunninghill A | H | 5 – 0 | W | |
SACFL Div 1 | Raynes Park A | H | 3 – 0 | W | |
SACFL Div 1 | Twickenham St. Stephen’s | A | 7 – 4 | W | |
SACFL Div 1 | Shepperton Pumas | A | 3 – 3 | D | |
SACFL Div 1 | Brentford Free Church | H | 1 – 2 | L | |
SACFL Div 1 | Richmond Panthers | H | 0 – 5 | L | |
SACFL Cup | Beacon B | A | 5 – 0 | W | |
SACFL Cup | Brentford Free Church | H | 7 – 0 | W | |
SACFL Cup | Sunninghill | A | 3 – 3 | D | |
SACFL Cup | Beacon B | H | 5 – 1 | W | |
SACFL Cup | Brentford Free Church | A | 3 – 1 | W | |
SACFL Cup QF | Richmond Panthers | A | 2 – 3 | L |
Beacon B
Date | Comp | Opponent | H/A | F – A | Res |
---|---|---|---|---|---|
SACFL Div 2 | Doxadeo Wimbledon | A | 5 – 1 | W | |
SACFL Div 2 | Whitton St. Augustine | H | 2 – 3 | L | |
SACFL Div 2 | Cornerstone | H | 8 – 4 | W | |
SACFL Div 2 | Raynes Park B | H | 9 – 0 | W | |
SACFL Div 2 | Doxadeo Wimbledon | H | 9 – 0 | W | |
National Christian Trophy | Hayes Ambassadors | H | 5 – 1 | W | |
SACFL Div 2 | Duke Street | A | 3 – 1 | W | |
SACFL Div 2 | Whitton St. Augustine | A | 1 – 3 | L | |
SACFL Div 2 | Raynes Park B | A | 7 – 0 | W | |
SACFL Div 2 | Cornerstone | A | 1 – 2 | L | |
SACFL Div 2 | Lighthouse New Malden | H | 9 – 0 | W | |
SACFL Div 2 | Duke Street | H | – | W | |
National Cup | ZimStevenage | H | 5 – 6 | L | |
SACFL Div 2 | Lighthouse New Malden | A | 3 – 0 | W | |
SACFL Cup | Brentford Free Church | A | 5 – 1 | W | |
SACFL Cup | Beacon A | H | 0 – 5 | L | |
SACFL Cup | Sunninghill | A | 0 – 4 | L | |
SACFL Cup | Brentford Free Church | H | 1 – 2 | L | |
SACFL Cup | Beacon A | A | 1 – 5 | L | |
SACFL Cup | Sunninghill | H | 1 – 3 | L | |
SACFL Trophy QF | Doxadeo Wimbledon | A | 4 – 1 | W | |
SACFL Trophy SF 1st Leg | Raynes Park A | A | 2 – 0 | W | |
SACFL Trophy SF 2nd Leg | Raynes Park A | H | 1 – 2 | L | |
NCT Quarter Final | Christchurch Bromley | H | 3 – 0 | W | |
NCT Semi Final | Emmanuel Loughborough | A | 2 – 1 | W | |
SACFL Trophy Final | Cornerstone | H | 5 – 1 | W | |
NCT Final | The Academy Liverpool | A | 3 – 4 | L |
Beacon A
Date | Comp | Opponent | H/A | F – A | Res |
---|---|---|---|---|---|
SACFL Div 1 | Richmond Panthers | A | 3 – 1 | W | |
SACFL Div 1 | Refresh A | H | 10 – 3 | W | |
SACFL Div 1 | SA Stainash | A | 0 – 4 | L | |
SACFL Div 1 | Beeches Baptistas | A | 1 – 2 | L | |
SACFL Div 1 | Brentford Free Church FC | H | 2 – 1 | W | |
SACFL Div 1 | Twickenham | H | 1 – 3 | L | |
SACFL Div 1 | Shepperton Pumas | A | 1 – 2 | L | |
SACFL Div 1 | SA Stainash | H | 5 – 0 | W | |
SACFL Div 1 | Richmond Panthers | H | 0 – 3 | L | |
SACFL Div 1 | Refresh A | A | 9 – 1 | W | |
SACFL Div 1 | Surbiton | A | 7 – 1 | W | |
National Christian Cup | Norwich Central Baptist FC | A | 1 – 2 | L | |
SACFL Div 1 | Hythe Church A | A | 3 – 1 | W | |
SACFL Div 1 | Shepperton Pumas | H | 4 – 1 | W | |
SACFL Div 1 | Twickenham | A | 2 – 1 | W | |
SACFL Cup | Hythe Church A | H | 1 – 0 | W | |
SACFL Div 1 | Brentford Free Church FC | A | 7 – 1 | W | |
SACFL Div 1 | Hythe A | A | 7 – 1 | W | |
SACFL Cup | Richmond Panthers | H | 1 – 1 | D* | |
SACFL Div 1 | Surbiton | H | 10 – 2 | W | |
SACFL Div 1 | Beeches Baptistas | H | 8 – 0 | W | |
SACFL Cup | SA Stainash | N | 2 – 1 | W |
* Beacon A win 5 – 3 on penalties
Beacon B
Date | Comp | Opponent | H/A | F – A | Res |
---|---|---|---|---|---|
SACFL Div 2 | Epsom Kings | H | 2 – 0 | W | |
SACFL Div 2 | Refresh B | H | 14 – 1 | W | |
SACFL Div 2 | Duke Street | A | 5 – 2 | W | |
SACFL Div 2 | Doxadeo | H | 2 – 0 | W | |
SACFL Div 2 | Cornerstone | A | 4 – 3 | W | |
SACFL Div 2 | Refresh B | A | 12 – 1 | W | |
SACFL Div 2 | Sunninghill B | A | 1 – 6 | L | |
SACFL Div 2 | Hythe Church B | H | 7 – 3 | W | |
SACFL Div 2 | Doxadeo | A | 10 – 0 | W | |
SACFL Div 2 | Epsom Kings | A | 2 – 6 | L | |
National Christian Cup | Kings sports B | A | 2 – 4 | L | |
SACFL Div 2 | Cornerstone | H | 2 – 3 | L | |
SACFL Div 2 | Sunninghill B | H | 2 – 7 | L | |
SACFL Div 2 | Hythe Church B | A | 1 – 5 | L | |
SACFL Trophy | Sunninghill | A | 3 – 2 | W | |
SACFL Div 2 | Raynes Park | A | 1 – 1 | D | |
SACFL Div 2 | Raynes Park | H | 3 – 2 | W | |
SACFL Trophy | Raynes Park | H | 1 – 4 | L | |
League | Dukes St | H | 4 – 3 | W |
Beacon A
Date | Comp | Opponent | H/A | F – A | Res |
---|---|---|---|---|---|
20-Sep-14 | League | Molesey A | A | 7 – 0 | W |
11-Oct-14 | League | Walton | A | 5 – 1 | W |
18-Oct-14 | League | Morden | H | 3 – 0 | W |
25-Oct-14 | League | Twickenham | A | 0 – 1 | L |
08-Nov-14 | League | Molesey A | H | 2 – 1 | W |
15-Nov-14 | League | Surbiton | A | 4 – 1 | W |
29-Nov-14 | League | Cheam | A | 1 – 1 | D |
06-Dec-14 | Cup | Battle Baptist | H | 0 – 2 | L |
13-Dec-14 | League | Surbiton | H | 3 – 0 | W |
14-Feb-15 | League | Twickenham | H | 1 – 1 | D |
21-Feb-15 | Cup | Raynes Park | A | 13 – 0 | W |
28-Feb-15 | League | Morden | A | 2 – 1 | W |
14-Mar-15 | Cup | Surbiton | H | 4 – 0 | W |
28-Mar-15 | League | Walton | H | 4 – 2 | W |
11-Apr-15 | Cup | Twickenham | A | 3 – 0 | W |
18-Apr-15 | League | Cheam | H | 3 – 0 | W |
17-May-15 | Cup | Sunninghill A | N | 3 – 1 | W |
Beacon B
Date | Comp | Opponent | H/A | F – A | Res |
---|---|---|---|---|---|
13-Sep-14 | League | Shepperton | A | 1 – 4 | L |
20-Sep-14 | League | Raynes Park | H | 1 – 1 | D |
27-Sep-14 | League | Hythe A | H | 0 – 3 | L |
04-Oct-14 | League | Stainash | A | 4 – 2 | W |
18-Oct-14 | League | St Ricks | A | 0 – 3 | L |
08-Nov-14 | League | Sunninghill A | A | 0 – 6 | L |
15-Nov-14 | League | Hythe A | A | 1 – 3 | L |
22-Nov-14 | Cup | Meon Valley | A | 2 – 3 | L |
29-Nov-14 | League | Stainash | H | 2 – 2 | D |
06-Dec-14 | League | Everyday | H | 5 – 3 | W |
10-Jan-15 | League | Shepperton | H | 1 – 3 | L |
17-Jan-15 | League | Sunninghill A | H | 2 – 1 | W |
31-Jan-15 | League | Everyday | A | 3 – 0 | W |
14-Feb-15 | League | Raynes Park | A | 2 – 0 | W |
21-Feb-15 | Cup | Duke Street | A | 0 – 1 | L |
07-Mar-15 | League | St Ricks | H | 3 – 3 | D |